Reklamlar
Gündem 2017-06-01 11:36:02 Karakaya

Ebabil Kuşu Polis Evine Kondu

Nadir olarak görülen ababil kuşu polis evi balkonuna kondu. Polis memurları kuşun türüne baktığında ebabil kuşu olduğunu öğrendi. Uçamadığını gören polis memurları ebabil kuşunu Nevşehir Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim etti. Veteriner hekimler ebabil kuşunu inceledi herhangi bir sağlık sorunu olmadığı kanatları geniş olduğu için balkonda havalanamadığı belirtildi.

NADİR OLARAK GÖRÜLEN EBABİL KUŞU

Nevşehir ve yöresinde nadir görülen kuş cinslerinden ebabil kuşu  Polis Evi balkonuna kondu. Bir süre yerinden kalkamayan ve uçamayan kuşu yakalayan polis memurları,Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim etti.

POLİS EVİ BALKONUNA KONAN KUŞUN EBABİL OLDUĞUNU ÖĞRENDİLER

Nevşehir il merkezinde Esentepe Mahallesi'nde bulunan  Polis Evi'nin balkonuna bir kuş konduğunu gören polis memurları internetten yaptıkları araştırmayla bunun Ebabil kuşu olduğunu anladı. Bir süre kuşun kendiliğinden uçmasını bekleyen polis memurları uçamadığını görünce onu yakalayıp  Nevşehir Milli Parklar Müdürlüğü'ne haber verdi. Milli Parklar Müdürlüğü'nden gelen bir ekip kuşu teslim alarak müdürlük bünyesinde görevli bir veteriner tarafından kontrol edilmesini sağladı.

KANATLARI GENİŞ BALKONDA HAVALANAMADI

Yapılan kontrolde ebabil kuşunun herhangi bir yarasının bulunmadığı, ancak konduğu balkonun dar ve kuşun kanadının oldukça geniş olması nedeniyle uçamadığı belirlendi. Kuş, Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri tarafından yeniden doğaya salıverildi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek