Reklamlar

Duş Alırken İdrar Yapmak Faydalı

İnsanlar duş aldıkları sırada idrarları geldiği vakit yapmaları durumunda faydalı olduğu tespit edildi. Yapılan bir deneyde ortaya çıkan durumda duş alan insanların idrarını yaptığı sırada vücuda faydalı olduğu deneyde tespit edildi.

 

Amerika'da yapılan deneyde bilim insanları duş alan insanların %61'nde duş alırken idrar yaptığını tespit etti. Yapılan idrarın iğrenç olduğu düşünülsede bilim insanları duş esnasında yapılan idrarın faydalı olduğunu belirtti.

Bilim insanları bir çok yönden faydalarını sıralarken ekonomik olarakda duş yaparken idrar yapmanın avantajlarını sıraladı. Her idrarı yaptığınızda sifonun çekildiğini hatırlatan bilim insanları bunun en az 3 litre su olduğunu günde en az 5 sefer giden biri için 15 litre su olduğunu belirtti. Duş alırken idrar yapmanın su tasarrufu sağlayacağı ifade edildi.

İdrarın asit miktarı çok olması nedeniyle bakterileri temizleyip vücudun korunduğu ifade edildi. Banyo etrafına sıçrayan idrarlar ile bakteriler kısa sürede yok oluyor vücut kötü bakterilerden korunuyor. Doğal bir temizlik görevi gördüğü kaydedilen idrarın yeniden akan su ile temizlenerek kokusunun da giderildiği belirtildi. İdrar'da bulunan üre maddesi cilt bakım için kullanılıyor bir çok firma bu maddeyi sentetik olarak üretiyor. Dermatolog Rachel Nazarian idrar için de çok küçük de olsa üre olduğunu cilde iyi geldiğini söyledi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek