Reklamlar
Hayat 2017-04-21 11:53:19 Karakaya

Dünya'nın Kara Kutusunu Sınırdan Görüntülediler

Dünya ülkeleri dış ülkelere karşı kapılarını açmakta tanışmakta bir sıkıntı, tedirginlik, düşmanlık görmezken Kuzey Kore tam aksine bir tutum takınarak katı kurallarıyla diğer ülkelere ve turistlere karşı sert davranışlar sergiliyor.

 

Ülkesine gelen turistlere dahi katı kuralları dayatan Kuzey Kore, sadece sınırdan ve gizli yollar ile görüntülenmeyi başarıyor. Güney Kore ile komşu olan Kuzey Kore son zamanlarda başta ABD olmak üzere, Japonya, Güney Kore ve Çin'in tepkisini çekmiş durumda.

Kadınların da erkekler gibi askerlik yaptığı zor şartlara tutulduğu Kuzey Kore'de herkes en katı kurallar çerçevesinde yaşamlarını sürdürüyor. Ülke genelinde sürdürülen bu katı kurallarda yasakları çiğneyen kişilere ağır cezalar gerektiği durumda idam cezası veriliyor. Tamamen yerli üretimin yapıldığı ülkede vatandaşlar aynı tarz kıyafetleri giymek zorunda.

Ülke genelinde askerlerin çok olduğu genel olarak herkesin askeri bir görev ve fabrika işçisi olarak çalıştığı Kuzey Kore'de yaşamı görüntülemek için gizli çekim yapmak gerekiyor ya da sınırın öteki tarafından görüntü kalitesi yüksek çekimlerin yapabilceği cihazlar kullanmak gerekli. Sürekli görevlilerin gezdiği Kuzey Kore'de sıkı yönetim sürekli sürüyor.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek