Reklamlar
Ekonomi 2017-04-17 08:21:15 Karakaya

Dolar ve Euro Referandum Sonrası Geriledi

Referandum halk oylamasında %51,4 evet oyu çıkmasıyla dolar ve euro'da gerileme yaşandı. Dolar 3,63 , Euro 3,86 liraya geriledi. Yeni haftaya düsüş yaşayarak başlayan dolar ve eruo, sonrası AGİT/DKİHB'nin yapacağı açıklama bekleniyor.

Referandum sonrası belirsizliklerin sona ermesinin etkisiyle dolar 3.63 liraya, euro da 3.86 liraya gerilerken, piyasalarda gözler  Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı/ Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Birimi (AGİT/ DKİHB) tarafından oluşturulan Sınırlı Referandum Gözlem Heyeti'nin (SSGH) bugün yapacağı açıklamaya çevrildi.

REFERANDUM HALK OYLAMASINDA EVET OYLARI ÖNDE ÇIKTI DOLAR VE EURO YENİ HAFTAYA GERİLEYEREK BAŞLADI

Referandumdan yüzde 51.4 evet çıkmasıyla, "yeni bir seçim olasılığının gündemden düştüğü" algısıyla, geçen haftayı 3.70 lira dolayında kapatan dolar yeni haftaya 3.63 - 3.64 lira ve geçen hafta son gününde 3.90 lira dolayında işlem gören euro da 3.86 - 3.87 lira aralığında başladı.

BUGÜN SAAT 15:00'DE AÇIKLAMA YAPILACAK

Piyasa analistlerine göre, referandum sonuçlarına ilişkin tartışmalar nedeniyle, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinden 23 parlamenter ve görevli, AGİT/DKİHB'den 40 uzun dönemli gözlemci ve 63 uzman görevli olmak üzere 26 ülkeden gözlemcinin bugün 15.00'de yapacağı açıklama izlenecek. Analistlere göre, referandum sürecinde ilişkilerin gerildiği Avrupa Birliği'nden (AB) gelecek açıklamaların da piyasalarda etkili olabilecek.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek