Reklamlar
Ekonomi 2017-03-15 09:56:25 Karakaya

Dolar FED Kararı Öncesi Yatay Seyirde

Türkiye saati ile bu akşam 21:00'de açıklanması beklenen FED kararı merakla bekleniyor. Dolar'ın yatay seyirde olduğu FED kararı öncesi dolar 3,75 seviyelerinde. Merkez Bankası FED kararı öncesi sıkılaştırma adımlarını sürdürüyor.

Dolar, bu akşam TSİ 21.00'de açıklanacak ABD Merkez Bankası (Fed) kararı öncesi, 3.74 - 3.75 lira aralığında yatay seyirde.

FED KARARI

Fed'in bugün bir faiz artırımı yapmasına kesin gözle bakılmasına karşın, Merkez Bankası'nın sıkılaştırma adımlarını sürdürmesi, doları baskılamaya devam ediyor.

BORSA İSTANBULDA KOTASYON MİKTARI SIFIR

Merkez Bankası bugün de Borsa İstanbul (BIST) kotasyon miktarını bugün sıfır olarak belirledi. Piyasadaki likidite ihtiyacı nedeniyle bankaların bugün de geç likidite penceresi (GLP) imkanından yararlanması ortalama fonlama maliyetinin dün olduğu gibi bugün de yüzde 11 dolayında oluşması bekleniyor.

MERKEZ BANKASININ DA AÇIKLAMASI DOLAR ÜZERİNDE ETKİLİ OLACAK

Dünü 3.74 lira ile kapatan dolar bu sabah 3.74 36 liradan işlem gördü. Fed kararı dışında yarınki Merkez Bankası açıklaması da dolar üzerinde etkili olacak. Hafta başından itibaren 4.00 lirayı aşan euro da dünkü seyrinde; 3.9788 liradan işlem görüyor.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek