Reklamlar
Gündem 2017-06-19 14:10:41 Karakaya

Dil Altı Yarasına Dikkat Edin

Tat almak için kullandığımız dilimiz bize sağlıklı olup olmadığımız konusunda uyarısı görüntüler gösterebilir. Yemek yerken yemeğin bize tadının nasıl olduğunu gösteren dilimizin çevresinde ve ya alt kısmında görülen kızarıklar kötü hastalıkların habercisi olabilir.

 

Uzmanlar dil üzerinde ve altında görülen kızarıklıkların kötü hastalıkların habercisi olabilceğini belirterek en kısa sürede sağlık kuruluşuna gidilerek baktırılması gerektiğini söylüyor. Genel olarak sigara, alkol, kullanımı nedeniyle oluştuğu ifade edilen kızarıklığın dil kanseri olabilceği ifade ediliyor.

Kişinin bu durumu farketmesiyle birlikte en yakın sağlık kuruluşuna giderek muayenede biyopsi yapılarak kızarıklığın neden olduğu anlaşılabilir. Dokuda ne olduğunu öğrenmek için yapılan biyopside bir kanser tümörü görülebilir. Buna etken eden faktörler ağız sağlığı konusunda kişinin yeteri kadar özen göstermediği ifade edilir.

Alkol, sigara, veya cinsel yolla bulaşan virüsler nedeniyle dil altında kızarıklar meydana gelebilir. Her görülen kırmızılığın kanser belirtisi olmadığı mutlaka sağlık kuruluşuna gidilerek yapılacak biyopsi patalojik sonuçlarıyla kızarıklığın nedeni öğrenilebilir.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek