Reklamlar
Gündem 2017-04-03 09:53:38 Karakaya

Çöp Konteynırlarına Görsel Dokunuş

Eski kaleci resim sanatını çöp konteynırları üzerinde gerçekleştirdi çevre düzenlemesinde görsel bir güzelliğe kavuşan çöp konteynırları ilgi gördü. Urla Belediyesi'nde çalışan eski kaleci Atilla Uçan, ilçe genelinde trafo binaların arından çöp konteynırlarınada resim görselleri çizerek güzelleştirdi. Ege bölgesinde bir çok futbol kulübünde uzun yıllar kalecilik yapan Atilla Uçan, şimdilerde sanat ile uğraşıyor.

İzmir'in  Urla Belediyesi'nde çalışan eski kaleci 55 yaşındaki Atilla Uçan, yıllardır top tutan ellerine şimdi fırça aldı. Uçan, ilçedeki trafo binalarının ardından çöp konteylerlerine resim yapıyor. Uçan'ın tuval gibi kullandığı çöp tenekelerindeki sanat büyük ilgi görüyor.

UZUN YILLAR KALECİLİK YAPTI LENF KANSERİNİ YENDİ URLA BELEDİYESİNDE ÇALIŞAN ESKİ KALECİ HÜNERLERİYLE SANATINI YANSITIYOR

Atilla Uçan'ın gençlik yılları kale direkleri arasında top yakalamakla geçti.  Urla Lisesi'ni bitirdikten sonra profesyonel olarak Göztepe Genç Takımı'nda futbola başlayan Uçan, askerlik görevi sırasında da Denizgücü Antrenörü Şakir Kuruş'un öğrencisi oldu.  Aydınspor, Ödemişspor, Tirespor,  Özdere Gençlik,  Gümüldür ve  Urla Gençlik takımlarında yıllarca kalecilik yapan Uçan, görev aldığı takımların şampiyonluğuna katkı koydu. Balıkçılık da yapan Uçan, hayata olan bağlılığı ve iyimser bakış açısıyla lenf kanserini yendi.  Urla Belediyesi'nde çalışan Uçan, ilçedeki trafo binalarına yağlı boya ile resim yaptıktan sonra sıra çöp konteynerlerine geldi. Çöp kutularını adeta tablo gibi süsleyen Uçan, çiçeklerin yanı sıra deniz ilçesi olan  Urla'ya uygun olarak yunus ve balık figürlerinin yer aldığı konteynerleri çöp atılmaya kıyılamaz hale getirdi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek