Reklamlar
Gündem 2017-06-29 16:23:51 Karakaya

Çocuklar Serinlesin Havuzlar Ücretsiz Yaptı

Şanlıurfa'da hava sıcaklığının 46 dereceye kadar çıkmasıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi işlettiği havuzları ücretsiz yaptı vatandaşlar serinlemek için havuzlara akın etti. Termometrelerin 45 derece gösterdiği Şanlıurfa'da bir çok kişi serinlemek için gölgelerde bekliyor su alanlarına girerek vücutlarını serinletiyor.

SICAKLIK 45 DERECEYİ GEÇTİ HAVUZLAR ÜCRETSİZ OLDU

Hava sıcaklığının gölgede 46 derece olduğu Şanlıurfa'da,  Büyükşehir Belediyesi, işlettiği havuzları ücretsiz yaptı. Bunun üzerine vatandaşlar havuzlara akın etti.

ÇOCUKLAR SÜS HAVUZUNA GİRMESİN

Çöl sıcakları etkisi altında bulunan Şanlıurfa'da termometreler gölgede 45 derecenin üzerine çıktı. Gündüz saatlerinde etkili olan sıcaklardan korunmaya çalışanlar gölgeliklere, parklardaki ağaç diplerine, camilere akın etti. Gölgelerde yer bulan yaşlılar genellikle uyumayı tercih ederken, bir kısım ise gölgelikte zaman geçiriyor. Kent merkezinde kalan çocuklar süs havuzları ve belediye havuzlarını tercih ederken kırsalda yaşayan çocuklar ise, Türkiye'nin en uzun sulama kanalı bulunan DSİ'ye ait kanallarda yüzerek serinlemeye çalışıyor. Uğurlu Mahallesi'nden geçen DSİ'ye ait sulama kanalında tehlikeye aldırış etmeyen yüzen çocuklar, "Hava çok sıcak, tarlada çalıştıktan sonra bu kanallara girerek serinlemeye çalışıyoruz" dedi.

3 AY BOYUNCA HAVUZLAR ÜCRETSİZ YAPILDI

Sıcakların başlamasıyla birlikte Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, 3 ay boyunca belediyeye ait 18 yüzme havuzunun ücretsiz olarak hizmet vereceğini açıkladı. Sulama kanallarındaki boğulma vakalarının önüne geçmek için kentin 18 bölgesinde yüzme havuzları yaptıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, vatandaşların sulama kanallarından uzak durmaları konusunda uyararak şunları söyledi:

SU KANALLARINDA VE SÜS HAVUZLARINDA YÜZMEYİ ENGELLEMEK İÇİN HAVUZLAR ÜCRETSİZ YAPILDI

"Gençlerimizin, çocuklarımızın sulama kanaletlerinde yüzmelerini istemiyoruz. Bunun için gerekli önlemler alınmasına rağmen halen birçok vatandaşımız bu kanallarda yüzmeyi tercih ediyor. Belediye olarak gençlerimizin, çocuklarımızın bu kanallarda boğulmasını istemiyoruz. Onun için yaz dönemi boyunca bütün havuzlarımızı ücretsiz hale getirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bu havuzlarımızda uzman hocalar nezaretinde kurs veriyoruz ve tekniğini de vermiş olacağız. Artık kanaletlerden ve göletlerden boğulma olaylarının ortadan kalkması lazım. Şanlıurfa çok sıcak ve insan nefes alamıyor. Fakat imkanlar gelişti 18 yüzme havuzu Şanlıurfalı halkımızın hizmetindedir."

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek