Reklamlar

CİLDİN HAVA ALMASI İÇİN ALTERNATİF YÖNTEMLER

Gün içerisinde cildimiz çeşitli sebepler ile çok fazla yıpranıyor ve cildimiz de nefes alıp verdiği için onun da tazelenmeye ihtiyacı oluyor. Bu sebepten ötürü cildimize mutlaka hava aldırmalıyız. Peki cildin hava alması için alternatif yöntemleri biliyor musunuz ?

Çevre faktörlerinin de etkisi ile yıpranan cildinize günlük bir bakım ile hem cildinize hava aldırmış olursunuz hem de meydana gelecek olan kırışıklar, siyah noktalar, sarkmalar gibi olumsuz etkilerden uzaklaşmış olursunuz. Cildin hava alması için gerekli olan bu günlük bakımı ise basit ve zaman almadan gün sonunda rahatlık ile yapabilirsiniz. Hem de piyasadan ürün almaya gerek olmadan kendinize evde cilt maskeleri yapabilirsiniz. Her akşam yatmandan önce eğer gün içerisinde makyaj yapmışsanız makyajı silmeden uyumamalısınız. Aksi takdirde cildiniz daha erken yaşlanacaktır ve daha çabuk sivilce çıkarak daha fazla yağ birikimi meydana gelecektir. Özellikle gözlere sürülen makyaj malzemeleri göze ve çevresine ciddi zararlar verebilmektedir. Yatmadan önce makyajlı cildinizi su, temizleme sütü ve yahut bir pamuğa krem sürülerek mutlaka temizlemelisiniz. Makyaj yapmamış olsanız dahi yüzünüzü gül suyu ile temizleyerek hava almasını sağlayabilirsiniz.

cilt-bakimi-zeytin-yagi61812412.jpg

Bu günlük bakımı da sadece bayanlar değil, erkeklerde yapmalıdırlar. Zira ciltteki gözenekler sadece makyaj ile kapanmaz. Gün içerisinde çevre faktörlerinden dolayı da gözenekler kapanarak cildin hava almasını engelleyebilir. Bu da cildin erken yaşta bozulmasına sebep olabilmektedir. Evde vaktiniz olmuyor ve cildinizde piyasa ürünlerine alerjik bir etki göstermiyor ise çeşitli cilt temizleme ürünleri ile de cilt temizliğinizi yapabilirsiniz. Fakat, en etkili yöntem ise evde cilt maskesi ile cildinizi korumaktır.

Her gün yapacağınız cilt temizliği ile de duru ve temiz bir cilde sahip olurken cildinize de hava aldırmış olacaksınız.

cilt-etiketleri-icin-ortak-tedaviler68593654.jpg

Evinizde kolay pratik olarak kahveyi kullanabilirsiniz. Bir kaşık zeytinyağı ile bir kaşık kahveyi karıştırıp, 15 dakika bekletilir. Her maskede olduğu gibi bu maskede de göz çevresine sürmekten kaçınmalısınız. Kahve, zeytinyağı ile cilde daha hızlı nüfus edeceği için mükemmel bir cilde sahip olacaksınız.

Aynı şekilde bal ve limon da karıştırılarak çok iyi bir cilt maskesi elde edebilirsiniz. Bunun ile hem cildinizi temizlemiş olursunuz hem de bal ile cilt onarılmış olur. Fakat, limon kuru ciltlerde tavsiye edilmemektir. Buna da dikkat etmelisiniz.

Kaynak: Necibe.com

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek