Reklamlar
Dünya 2017-04-21 11:53:45 Karakaya

Buzdağı Kıyıya Ulaştı

Buzdağlarının eridiği küresel ısınmanın sürekli yaşandığı herkes duyuyor. Buna en güzel örnek ise Kanada'nın Newfoundland adasına yaklaşan buzdağı oldu. Küresel ısınma nedeniyle kopan bir buzdağı parçası okyanusda sürüklenerek Kanada'nın Newfoundland adasına doğru yaklaştı.

 

Sahile doğru geldikçe cismi büyüyen ve ada halkının dikkatini çekmeye başlayan buzdağı bölgede bulunan trafiği zaman zaman kitliyor. Buzdağını ilk defa görenler trafik'de seyir halinde giderken yavaşlıyor ve ortaya trafik sıkışıklığı çıkıyor.

Turist çekmeye başlayan buzdağı kasaba halkını sevindirmiş durumda. Fırsatı turizm ile değerlendiren kasaba halkı buz dağlarının görmek isteyenler için kampanyalar bile yapıyor. Bölgede bulunan otellerde ve sahillerde buzdağını izlemek için özel yerler yapılmış durumda. Bir çok kişi buzdağlarını görmek için denize girerek yüzerek yanlarına gidiyor. Oldukça tehlikeli olan bu durumda insanlar buzdağlarını merak ediyor.

Doğa fotoğrafçıların akınına uğrayan kasaba'da turistler de buzdağlarını görmek için kasabaya geliyor. Günü birlik ve kalıcı olarak tatil fırsatların kampanya ile sunulmaya başlandığı kasabada buzdağı kazanç sağlamaya başladı.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek