Reklamlar
Gündem 2017-10-08 11:03:26 Karakaya

Bugüne dikkat! İstanbul'da sıcaklık 15 derece birden düştü

İstanbul başta olmak üzere batı illeri için günlerdir uyarısı yapılan yağmur gece başladı. İstanbul'da hava sıcaklığı 15 derece birden düştü. Dün hava sıcaklığı Üsküdar'da 27, Kadıköy'de 26, Florya'da ise 25.8 derece olarak ölçülmüştü

 

Meteoroloji ve AKOM günlerdir uyarıyordu. İstanbul'da yağmur dün akşam saatlerinde başladı. Gece yarısını geçtikten sonra ise yağış şiddetini artırdı. Kent genelinde etkisini gösteren yağış nedeniyle ana caddeler ve bazı ara yollarda su birikintileri oluştu. İstanbul başta olmak üzere ülkemizin batı bölgelerinde rüzgarın yeniden kuvvetlenmesi, hava sıcaklıklarının 6-8 derece birden düşmesinin beklendiği duyurulmuştu.

İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fak. Meteoroloji Müh. Bölm. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, uyardı. Şen, sıcaklıkların bugün (8 Ekim Pazar) 8 derece birden düşeceğini ve şiddetli yağışların görüleceğini duyurmuştu. Ancak sıcaklık düşüşü tahmin edilenden yüksek oldu.

15 DERECE BİRDEN DÜŞTÜ
İstanbul'da hava sıcaklığı 15 derece birden düştü. İstanbul'da akşam saatlerinde başlayan yağmur bu sabah da etkili oldu. Taksim'de yağmura hazırlıksız yakalananlar ıslandı, yanlarında şemsiye taşıyanlar ise şemsiyelerini açarak yağmurdan korundu. Dün hava sıcaklığı  Üsküdar'da 27, Kadıköy'de 26, Florya'da ise 25.8 derece olarak ölçülmüştü. 


ANTALYA İÇİN DE UYARI VAR...
Meteoroloji Antalya için  de uyarı verdi. Yapılan açıklamada, "Pazar öğle saatleri arasında Antalya ve doğu ilçelerinde (Antalya, Serik, Manavgat, İbradı, Akseki, Gündoğmuş, Alanya) çok kuvvetli (50-75 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi. Antalya'da bugün beklenen en yüksek sıcaklık 26 derece.
 

KUVVETLİ LODOS
Öte yandan Edremit Körfezi’nde saatteki hızı 45 kilometreye ulaşan lodos yaşamı olumsuz etkiliyor.Burhaniye ve Edremit sahillerinde etkili olan lodos nedeniyle sahil yürüyüş yolları sular altında kaldı, balıkçılar denize açılamadı. Akçay kordonunda betona vuran dalgalar 4-5 metre yüksekliğe ulaşıyor.


TEKİRDAĞ'DA SAĞANAK
Tekirdağ'da akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Kent genelinde etkisini gösteren yağış nedeniyle ana caddeler ve bazı ara yollarda su birikintileri oluştu. Sağanak sebebiyle sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı, trafik akışında aksamalar meydana geldi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek