Reklamlar
Dünya 2017-05-12 12:01:21 Karakaya

Brüksel Belediye Başkanı'nın Açıklamalarına Sert Yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO zirvesi öncesi Brüksel belediye başkanının yaptığı açıklamalarına sert yanıt verdi. Belediye Başkanı Yvan Mayeur, Brüksel'de Erdoağan'a destek eylem ve toplanmaya izin verilmeyeceğini açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan çok sert yanıt verdi. Brüksel'e zirveye geldiğini zırvaya değil dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, NATO zirvesi öncesi Brüksel Belediye Başkanı'nın "izni vermeyiz." sözlerine çok sert yanıt: 'Zırva' değil 'zirve' için geliyorum.

NATO ZİRVESİNE GELİYORUM ZIRVAYA DEĞİL

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, NATO zirvesi öncesi  Brüksel Belediye Başkanı Yvan Mayeur'un "Bu ziyaret vesilesiyle,  Brüksel topraklarında Erdoğan'a destek mahiyetindeki hiçbir eyleme ve toplanmaya izin verilmeyecek" açıklamasına çok sert verdi. Erdoğan, "Ben zirveye gidiyorum zırvaya değil." dedi.

GÜÇLERİ YETİYORSA ERDOĞAN'I BRÜKSEL SOKMAYIZ DESİNLER

SORU: NATO zirvesi için  Brüksel'e gideceksiniz?  Brüksel Belediye Başkanının sözleri oldu: Erdoğan yandaşlarının gösteri yapmasına izin vermeyeceğiz dedi.

NATO TERÖRLE MÜCADELEDE ROL ALMAYACAKSA NEDEN VAR

Brüksel Belediye Başkanı kendi işine baksın. Sokaklarını temizlesin. Belkçika'nın NATO'daki temsilini üstlenen konuşsunlar. Ben kalkıp da  Brüksel Belediyesi'ni ziyaret etmiyor. Bu noktada  Belçika yetkililerini de ziyaret etmiyorum. Ben  Belçika'da yapılacak NATO zirvesine katılıyorum.  Belçika yetkililerin gücü 'Ben Erdoğan'ı  Brüksel'e sokmam' diyorlarsa çıksınlar bunu açıklasınlar. Ben zirveye gidiyorum zırvaya değil. NATO terörle mücadelede rol almayacaksa neden var?

TÜRK MAKAMLARINI RESMİ OLARAK HABER EDECEĞİNİ SÖYLEDİ

PS (Sosyalist) Partili  Brüksel Belediye Başkanı Yvan Mayeur, "Bu ziyaret vesilesiyle,  Brüksel topraklarında Erdoğan'a destek mahiyetindeki hiçbir eyleme ve toplanmaya izin verilmeyecek." dedi. Bu konuda "kesin kararlı" olduğunu kaydeden Mayeur, "Türk makamlarını da resmi olarak haberdar edeceğim. Erdoğan'ın gelip  Brüksel'de kendi küçük kutlamasını yapması söz konusu olamaz." diye ekledi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek