Reklamlar

Boyun Fıtığı Ağrıları İçin Egzersizler

Boyun fıtığı ağrılarından kısa ve kolay egzersiz hareketleri ile kurtulabilmek aslında, mümkün sayılabilmektedir. Pahalı spor salonlarına gidilmeden herkesin evinde kolaylıkla uygulayabileceği kolay fakat etkili egzersiz hareketlerinden bazıları şunlardır.

-Elleri alın kısmına koyarak kafa kısmını yavaş yavaş öne doğru eğmeye çalışmalı ve bu sırada da alın kısmına koyulan ellerin yardımı ile bu eğilmeye engel olunmaya çalışılmalı. Ve içimizden acele etmeden ortalama olarak ona kadar sayılmalıdır. Bu egzersiz hareketine 3 kez tekrar edilmelidir. Bel fıtığı ağrıları için de bazı egzersiz hareketlerinin olduğunu bilmeniz gerekir.

-İki elimizi de kafamızın arka noktasına koyalım. Başın yani kafanın arka kısmını ense kısmı ile karıştırmamak gerekir. Ellerin başın arka kısmına koyduktan sonra başı geriye doğru itmeye başlanmalı ve o sırada da ellerin yardımı ile bu itme kuvvetine bir taraftan da karşı koymaya başlanmalı bu esnada bir taraftan da birden başlayarak ona kadar sayılmalı ve bırakılmalı. Ortalama olarak 15 ila 20 saniye ara verildikten sonra aynı harekete tekrar başlanmalı.

-Sağ eli yüzün yine sağ yanına yerleştirmeli ve daha sonra kafa sağa doğru kendisini itmeye çalışırken elin yardımı ile de buna engel olunmalıdır. Bu olay boyun kaslarını çalıştırmaya yardımcı olmaktadır. Bu egzersiz hareketleri yapılırken yine aynı şekilde ona kadar sayılmalıdır.

-Başımızı ilk olarak sağa doğru kulak memesinin omuzunuza değecek bir şekilde getirilmesi gerekir. Kısa bir süre bu şekilde bekletildikten sonra yavaş yavaş başı düzeltme pozisyonuna gelinmeli. Aynı şekilde yavaş yavaş olacak şekilde bu seferde sol tarafa doğru bu egzersiz hareketi denenmelidir.

-kafayı saat yönü doğrultusunda mümkün olduğunca güzel bir daire çizer gibi hareket ettirmeli ve kısa süre dinlenmelerin ardın birkaç kez bu hareket denenmelidir.

Fizik tedavi yöntemine ihtiyaç tabili ki vardır fakat evde kendi imkânlarınızla da boyun fıtığı ağılarından kurtulabilmek oldukça kolaydır. 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek