Reklamlar

Boy Uzatan Besinler

Boy kısalığından şikayet edenler boyunun uzaması için topuklu ayakkabı giyerek bunu gidermeye çalışsalar da tüketilecek gıdaların boy uzamasında önemli faktör olduğu belirtiliyor. Boy faktörünce insanların belirli bir yaşa kadar boyları uzadığı ve sonra durduğu ifade edilirken yapılan araştırmalara göre hipofiz bezini salgılamaya yardımcı olan besinlerin tüketilmesi boy uzamasını yeniden gerçekleştirdiği söyleniyor.

 

Boy uzaması için henüz büyüme çağında egzersizler genetik yapı besin takviyeleri gibi bir çok faktör önemlidir. Yetişkinlerde ise boy uzatmak için çeşitli ameliyatlar ya da kadınların topuklu ayakkabı giyerek çözdüğü problemde tüketilecek besinler hipofiz bezini salgılaması boyu uzatıyor.

Boy uzatan besinlerin D vitamini içermesi gerekiyor. Kemikleri güçlendiren vitamin D boy uzamasında en önemli faktör olarak biliniyor. A vitamini doku ve kemik gelişiminde önemli bir yer tutuyor.

Süt tüketimi kalsiyum açısından en önemli besin olarak görülsede tek başına boy uzanmasında fayda sağlamaz. Mutlaka diğer besin ürünleride tüketilerek boy uzatması sağlanabilir.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek