Reklamlar
Politika 2017-04-21 09:36:56 Karakaya

Bir Polisi Öldüren Saldırganı Çok İyi Tanıyorlar

Paris'te bir polisi öldüren saldırgan daha önce işlediği suçlar nedeniyle çok iyi tanındığı ortaya çıktı. 39 yaşında olan saldırganın radikal islamcı olduğu ortaya çıktı. 2001 yılında polis ekiplerinden kaçmak isterken iki polisi silahla yaralayan saldırgan 15 yıl hapis yattı. Saldırganın yaptığı saldırıyı tek başına mı yoksa planlı olarak başka birileriyle mi yaptığı araştırılıyor.

Paris'in en turistik caddesi Champs Elysee'de Perşembe akşamı bir polisi öldürüp iki polisi yaralayan saldırgan, emniyet güçleri tarafından iyi tanınan bir isim çıktı.

Paris cumhuriyet savcısı  François Molins basına yaptığı açıklamada, saldırganın 39 yaşında olduğunu söyledi.

2001 SENESİNDE POLİSLERİ SİLAHLA YARALADI EMNİYET MERKEZİNDE POLİSLERE DİRENDİ

Fransız gizli servislerince "radikal islamcı" olduğu bilinen saldırgan 2001 senesinde çalıntı bir araç ile yol alırken kendisini kontrol etmek isteyen polis ekiplerinden kaçmış ve kovalamaca sonunda iki polisi silah ile ateş ederek yaraladıktan sonra getirildiği emniyet merkezinde bir polisin silahını almayı başararak kaçmaya çalışmış ve sonunda polis tarafından yaralanarak yakalanmıştı.

HAPİSHANEDE GEÇEN 15 YILDA RADİKAL İSLAMCI OLDU

Bu olaylardan sonra 15 yıl hapis cezası alan saldırganın yattığı hapisanede radikalleştiğini söyleyen Cumhuriyet savcısı Molins, saldırganın dünkü olayda yalnız hareket edip etmediğinin araştırıldığını belirtti.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek