Reklamlar
Teknoloji 2017-01-05 14:04:07 Karakaya

Berlin Noel Pazarı Saldırısında Dikkat Çeken Ayrıntı

Berlin'de yaşanan terör saldırısında dikkat çeken bir ayrıntı ortaya çıktı. Noel pazarına yapılan terör saldırısında onlarca kişi yaralandı 12 kişi yaşamını kaybetti. Terör saldırısında faciadan dönüldüğü bunuda teknolojiye borçlu olunduğu ifade edildi.

 

Almanya'nın başkenti Berlin'de terör saldırısında teröristler TIR ile noel pazarına girerek terör estirdi. Onlarca kişiyi yaralayıp 12 kişi'nin ölümüne neden olan teröristler teknolojiyi hesaba katamadıkları tespit edildi.

TIR standartlarına yeni getirilen ve tüm TIR'lara uygulamaya başlanan otomatik fren sistemi 2012 yılından itibaren uygulanmaya başladı. Otomatik fren sisteminde öncü firma olan Volkswagen yaptığı sistem ile çarpışmayı algılayan otomatik fren sistemi tekerlekleri kitleyip TIR'ın gitmesini engelliyor.

Terör saldırısında da kaçamayan teröristler çarşı içine TIR ile girip fazla ilerleyemeden durdular. TIR'ın otomatik fren sistemi fren yaparak durdurduğu TIR'da teröristler fazla ilerleyemedi. Facianın boyutu artmadan duran TIR ilk çarpmayla birlikte 12 kişinin ölümüne neden oldu 50 kişiyi yaraladı.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek