Reklamlar
Gündem 2017-04-14 11:16:11 Karakaya

Başı Boş Büyükbaş Hayvanlara E-5'de Sahip Çıktı

İstanbul Beylikdüzü E-5 yolu kenarında bulunan çimlerde başı boş inekler bir vatandaşın dikkatini çekti durumu yetkililere bildiren vatandaş ineklerin başında bekledi. Başı boş ineklere ve danalara sahip çıkıp onları otlak bir alana götüren vatanda Muharrem Yaylar, yetkililer gelene kadar 2 ineği ve 2 danayı bekledi. Küpeleri olmayan ineklerin sahibi vardır diye beklediğini belirten Muharrem Yaylar, önce polisi aradığını onlarında belediyeyi aramam gerektiğini söyledi dedi.

İstanbul  Beylikdüzü'nde E-5 karayolu kenarında başıboş dolaşan inekler şaşkınlık yarattı. Başıboş dolaşan ineklere ise yoldan geçen bir vatandaş sahip çıktı.

2 İNEK 2 DANAYA YOLDAN GEÇEN VATANDAŞ SAHİP ÇIKTI OTLAK ALANA GÖTÜRDÜ

Hayvanları yetkililere teslim etmek isteyen vatandaş saatlerce hayvanların başında bekledi.  Beylikdüzü E-5 karayolu kenarında başıboş dolaşan 2 inek ve 2 danaya Muharrem Yaylar isimli vatandaş sahip çıktı. Hayvanların başında kimsenin olmadığını fark eden Yaylar, hayvanları otlak bir alana götürdü ve yetkililere teslim etmek için uzun süre başlarında bekledi. Uzun süre ineklerin başında bir yetkilinin teslim almasını ya da sahibinin gelmesini bekleyen Yaylar, sonuca ulaşamayınca ineklerin başından ayrıldı.

E-5'TE GÖRDÜĞÜ İNEKLERİ OTLAK YERE GÖTÜRDÜ YETKİLİLERE HABER VERİP UZUN SÜRE BAŞLARINDA BEKLEDİ

Olayı anlatan Muharrem Yaylar, "Yukarıdan aşağı doğru geliyordum. Dört tane hayvanın geldiğini gördüm. İlgimi çekti. Baktım arkasında kimse yok, sahipleri yok, başıboş. Önce polisi aradım, onlar belediyeyi aramamı söylediler, Sonra belediyeyi aradım. Burada da otlak bir alan görünce buraya saldım. Başında bekliyorum kaybolmasın diye belki sahibi vardır.  Malatya'dan geldim burada işim vardı. Arabaların önüne çıkıyorlardı. Küpeleri de yok" dedi.,

BAŞKA BİR VATANDAŞ DURUMA TEPKİ GÖSTERDİ BU HAYVANLAR KAÇAK MI

Bir başka vatandaş da duruma tepki göstererek, "Bu hayvanlar kaçak mı, çalındı mı, sahipsiz mi? Ne olduğu belli değil. Yarın belki bu eti biz marketlerden alacağız. Kulaklarında küpe de yok" diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek