Reklamlar
Politika 2017-05-10 16:01:05 Karakaya

Başbakan Binali Yıldırım ATATÜRK'e Hakaretlere Şiddetle Kınadı

Başbakan Binali Yıldırım, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e yapılan hakaretlere tepki gösterdi şiddetle kınadığını belirtti. Başbakan Binali Yıldırım, hukuken de yapılması gereken ne varsa bunların yapılacağını belirtti.

Başbakan  Binali Yıldırım, Gazi  Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik TV ekranlarından ve sosyal medyadan yapılan hakaretlere tepki gösterdi. Yıldırım, "Bu ve buna benzer girişimleri şiddetle kınıyorum ve hukuken da yapılması gereken ne varsa bunlar da yapılacaktır" dedi.

MİLLİ İRADEMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E YAPILAN HAKARET KABUL ETMEYİZ ŞİDDETLE KINIYORUM

Başbakan  Binali Yıldırım şöyle konuştu:

BU VE BUNA BENZER GİRİŞİMLERİ ŞİDDETLE KINIYORUM

"Atatürk, Gazi  Mustafa Kemal Atatürk ve cumhuriyetimizin kahramanlar bizim milli değerlerimizdir. Dolayısı ile bunlara yapılacak yakıştırmayı asla kabul etmeyiz. Uygun görmeyiz. Bu ve buna benzer girişimleri şiddetle kınıyorum ve hukuken da yapılması gereken ne varsa bunlar da yapılacaktır. Biz kahramanlarımızın kurduğu binlerce şehidimizin bize emanet ettiği yurdumuzu daha ileri götürecek ne tedbir varsa bunları yapacağız. Tarihimiz bizi utandıracak hiçbir şeye sahip değildir. Bu tartışmaların yapay anlamsız ve maksatlı olduğunu düşünüyoruz. Bizim bu konuda kafamız çok nettir."

BAKAN ÖMER ÇELİK KINADIKLARINI BELİRTTİ

Bakan Ömer Çelik şunları söyledi: "Bazı şahısların televizyonlarda söylediği bazı çirkin sözler söz konusu. Bu temelde bir tartışma söz konusu. Bu söylenen çirkin sözleri özellikle de cumhuriyetimizin kurucusu, ilk cumhurbaşkanımız, devletimizin kurucusu Gazi  Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili olarak tarihsel tartışmaların, bilimsel tartışmaların dışına çıkacak şekilde bir zihinsel tahrifatın ürünü olan, özellikle de annesiyle ilgili manevi kızıyla ilgili söylemleri kınıyoruz.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek