Reklamlar
Politika 2017-05-09 16:33:43 Karakaya

Başbakan Binali Yıldırım ATAK Helikopteri Kokpitinde

Milli helikopterimiz ATAK'ın pilot koltuğuna oturan Başbakan Binali Yıldırım 13. IDEF Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nın açılışını gerçekleştirdi. Açılışta ilk kez görücüye çıkan milli helikopterimizin kokpitine oturan Başbakan Binali Yıldırım ASELSAN'IN ürettiği özel kaskı taktı.

Başbakan Binali Yıldırım, ilk milli helikopter "Atak"ın pilot koltuğuna oturarak incelemelerde bulundu.

MİLLİ HELİKOPTER ATAK

Başbakan  Binali Yıldırım, 13. IDEF Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nın açılışını gerçekleştirdi. Yıldırım, yerli İHA'lar hakkında Özdemir Bayraktar ve Selçuk Bayraktar'dan bilgi aldı.

ASELSAN'IN ÜRETTİĞİ ÖZEL KASK

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile fuarı gezen Başbakan Yıldırım, ilk kez görücüye çıkan milli taarruz helikopteri Atak'ın kokpitine bindi. Yıldırım, gece görüşü olan ve bakılan yöne doğru silahı yönlendiren ASELSAN üretimi özel kaskı da taktı.

YERLİ ÜRETİM İHA'LAR İNCELENDİ

Başbakan  Binali Yıldırım, Baykar Makine Teknik standına da uğrayıp yerli üretim insansız hava araçlarına inceledi. Yıldırım, Özdemir Bayraktar ve Selçuk Bayraktar'dan bilgi aldı.

GÖKDOĞAN VE BOZDOĞAN FÜZELERİ

Başbakan Yıldırım yine bu yıl ilk görücüye çıkan Gökdoğan ve  Bozdoğan adlı milli hava füzelerinin temsili açılışını da yaptı.  Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü'nün (SAGE) geliştirdiği  Türkiye'nin ilk milli hava füzeleri, Gökdoğan ve  Bozdoğan da böylelikle görücüye çıkmış oldu.

ORGENERAL SALİH ZEKİ ÇOLAK'DA EŞLİK ETTİ

Başbakan  Binali Yıldırım'a fuar ziyaretinde Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu ile birlikte Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral  Salih Zeki Çolak eşlik etti.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek