Reklamlar
Hayat 2017-06-29 14:19:01 Karakaya

Balerinlerin Görünmeyen Yüzü

Spor branşları arasında kolay gibi görülen fakat yapması en zor spor branşlarından biri olan balerinlik oldukça güç isteyen bir spor branşı. Tüm gücün ayak kaslarında toplandığı balerinlikte kişi mutlaka ayak kaslarını çok iyi geliştirmeli.

 

Fiziksel olarak güç ve dengenin en iyi kombinasyonunu oluşturan spor branşı balerinlikte görünmeyenler herkesi şaşırtıyor. Parmak ucunda yapılan zor hareketlerde kişi tüm ağırlığını parmak uçlarına sürekli vermesiyle ağır bir deformasyon yaşıyor.

Balerin ayakkabısı giymek ve çıplak ayak üzerinde parmak uçlarına doğru havaya kalkmak oldukça zor bir hareket. Ayak tabanı ve parmakların aldığı şekil nedeniyle kişi oldukça güç bir hareket şeklinde duruyor. Bu hareketi yaparken tüm ayak kaslarını çalıştırarak dengede durmak için mücadele veriyor.

Bir balerinin vücut ve yüz güzelliği her zaman çok konuşulur fakat ayak parmaklarına ve şekline baktığınızda yaptığı meslek nedeniyle ayaklarının kötü bir şekilde deformasyon olduğu görülüyor. Uzun yıllar boyunca balerinlik mesleği yapan bir çok kişi seneler sonunda ayak parmaklarının büyük bir bölümü şiş ve garip şekiller içinde olduğu görülüyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek