Reklamlar

Ayağınız Kokuyorsa Bunları Uygulayın

Bir çok kişi kendi ayak kokusunun farkında olmaz ancak bir başkasının ona demesiyle bunu anlayabilir. Ayak kokusu bir çok misafirlikte ve ev ortamında kötü durumlar yaşatabilir. Bu nedenle kişi ilk olarak giydiği ayakkabıyı ya da sürekli ayaklarına farklı bir uygulama yaparak ayaklarını temiz tutması gerekir.

 

Sosyal yaşamı doğrudan etkileyebilecek bir durum olan ayak kokusu kişiyi zor durumda bırakabilir. Misafirliğe gitme durumunda evde durduğu sırada ayak kokusu nedeniyle bulunduğu ortamın havasını saniyeler içinde değiştirerek herkesin kendisine bakış açısını değiştirebilir.

Ayak kokusu problemi yaşayan kişiler mutlaka çorap ve  terlik giymeden ev içinde dolaşmalıdır. Çoraplarınızı yıkarken mutlaka ters yüzeyinden yıkanmasına özen gösterin. Güzel kokuları ayaklarınıza sıkarakda ayak kokusunu önleyebilirsiniz. Bir başka durum ise ayaklara yakılacak kına ile ayak kokusu engellenir.

Banyo yaparken ayak parmaklarınızı köpürterek bir kaç defa yıkayın ve sonrasında temiz bir havlu ile ayaklarınızı kurulayın. Hiç bir yeri ıslak kalmayacak şekilde ayaklarınızı kurulayın. Ayak kokusunu gidermek için ayaklarınızı elma sirkesi ile yıkayın suda bekletin. Ayak kokusunda en önemli faktör olan ayakkabılar mutlaka kuru olmalıdır. Tercih edilen ayakkabının mutlaka içini ferah bırakmalısınız.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek