Reklamlar
Politika 2017-03-17 16:18:57 Karakaya

Avrupa'da Vatandaşlara Seslendi En Az 5 Çocuk Yapın

Cumhurbaşkanı Erdoğan Eskişehir'de toplu açılış töreninde konuşma yaptı. Gurbetçilere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan yaşadığınız yer sizin sılanızdır orada en iyi arabalara binin en güzel evlerde oturun en az 3 değil 5 çocuk yapın mesajını verdi. Avrupa ülkelerin yaptığı terbiyesizlik olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir'deki toplu açılış töreninde Avrupa ülkelerine yüklenerek, sert ifadeler kullandı. Avrupa'daki gurbetçi vatandaşlara da seslenen Erdoğan, "Yaşadığınız yerler sizin sılanızdır, daha çok işyeri açın, en iyi arabalara binin, çocuklarınızı daha iyi okullarda okutun, 3 değil 5 çocuk yapın. Size yapılan terbiyesizliklere verilecek en güzel cevap bu olacaktır." dedi.

AVRUPA BAŞÖRTÜSÜNÜ YASAKLIYOR SIKIYORSA KİPA'YI DA YASAKLA

"Demokrasinin ve özgürlüklerin batı ülkelerin bile ötesinde yaşadığı bir yerdeyiz. Avrupa'nın tüm demokratlıkların, özgürlükçülüklerin işin ucu kendi çıkarlarına dokununcaya kadar olduğunu hep birlikte gördük mü? O ülkelerde ırkçılık, faşistlik, İslam karşıtlığı prim yapıyor, hepsi de demokrasi, hak, hukuk ve adaleti bir kenara bırakıp o tarafa yöneldiler. Girelim dediğimiz AB var ya. AB Adalet Divanı karar alıyor. Ne diyor; başörtüsünü yasaklıyor! Bıktık yahu bıktık! Hani din özgürlüğü vardı. Hani inanç özgürlüğü vardı? Sıkıysa Kipa'yı da yasaklasana. Yasaklayabilir mi, ah kardeşlerim ah! Türkiye başta olmak üzere kendilerinin dışındaki herkese kriter dayatanlar bunlar değil mi?

TÜRKİYE'NİN DÜNYA ÜZERİNDEKİ KONUMUNDAN RAHATSIZLAR YARIN EN BÜYÜK EN UZUN KÖPRÜNÜN TEMELLERİNİ ATIYORUZ

Onlar Türkiye'nin ekonomisiyle demokrasisiyle Türkiye'deki ve dünyadaki konumundan rahatsızlar. Çünkü onların hayalindeki Türkiye kendilerine bağımlı olan bir Türkiye.
Buradan Avrupa'daki vatandaşlarıma sesleniyorum, yaşadığınız yerler sizin sılanızdır, daha çok işyeri açın, en iyi arabalara binin, çocuklarınızı daha iyi okullarda okutun, 3 değil 5 çocuk yapın. Size yapılan terbiyesizliklere verilecek en güzel cevap bu olacaktır.
Yarın Çanakkale'de dünyanın 1 numaralı köprünün temelini atıyoruz."

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek