Reklamlar
Hayat 2017-03-22 12:58:11 Karakaya

Avlanması Yasak Olan Balık Türleri

Denizlerde avlanması yasak olan bir çok canlı türü bulunmakta bu avlanması yasak olan balık türleri deniz içinde eko sistemi sağlayan canlı türleridir. Deniz içinde balıkların devamlılığı için bir çok canlı türü avlanması yasaktır.

 

Gelecekte balık türlerin devam etmesi için balıkların avlanması yasaklanmıştır. Denizlerimizde balık türleri her geçen yıl nesilleri tükenme noktasına geliyor. Bu yıl balık avına çıkan balıkçılar genel olarak palamut avı yaparken hamsi ve diğer çeşitlerde balıkları avlamakta sıkıntı yaşadı.

Ağlarını denize bırakan balıkçılar genel olarak tonlarca palamut yakalarken başka balık türleri konusunda pek av yapamadı. En çok avlanan balık türü palamut olduğu ifade edildi. Karadeniz, Akdeniz, Marmara ve Ege denizine sahip olan ülkemiz de balık avcıları balıkçılığın devamı için balık türlerinin korunması için limit aldı balık avcılığına karşıda özen gösteriyor.

Avlanması yasak olan balık türleri arasında ise, Mersin Balığı, Deniz Alası, Yunus balığı, Fok, Deniz Kaplumbaağası, Deniz Atı ve Büyük Camgöz bulunuyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek