Reklamlar
Dünya 2017-06-16 16:54:48 Karakaya

Aslanları Çok Yakından Görüyorlar

Bir çok ülkede vahşi hayvanları yakından görebilmek için doğal yaşam park alanları inşa edildi. Güvenlik önlemleri alınarak insanlara zarar vermeyecek şekilde tasarlanan doğal yaşam park alanlarında besin zincirinin en tepesinde olan aslan ve kaplanlarda bulunuyor.

 

Doğal yaşam park alanlarında en çok görülmesi istenen vahşi canlı türü olan aslanlar uzun süre yaşam alanlarında insanların göz hapsinde oluyor. belirli bir uzaklık çerçevesi içinde aslanları görebilen insanlar bu durum onlara yetersiz geliyor olmali ki aslanları kendi evlerinde Afrika'da ziyaret ediyor.

Adrenalin ve heycan yaşamak isteyenler doğal yaşam alanında besin zincirinin en üst seviyesinde olan vahşi türü kendi evinde görmek için safari turlarına katılıyor. Bu safari turlarında sadece aslanlar değil farklı vahşi türler ilede karşılaşmaları mümkün. Bölgede çok sayıda bulunan vahşi türler arasında, sırtlan, çita, leopar, bulunuyor.

Bir jeep içinde vahşi hayvanların yaşadığı yere kadar giden insanlar karşılarına çıkan iki erkek aslanın gazabına uğruyor. Sürüyle avlanırken büyük bir av olması durumunda devreye giren erkek aslanlar, kırmızı jeep'i büyük bir av zannedinde saldırı konumuna geçmesiyle jeep'in önce lastikleri patladı. Camların içindeki hareketliliği gördükleri için patileriyle ve keskin dişleriyle cama doğru hamle yapan iki erkek aslan jeep içindekilere korku dolu anlar yaşattı. Vahşi hayvanları kendi evinde görmek isterken büyük bir korku ve panik yaşayan insanlar iki yetişkin erkek aslan ile burun buruna geldi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek