Reklamlar
Gündem 2017-01-11 14:03:41 Karakaya

Aşırı Kar Yüküne Karşı Meteoroloji Uyardı

Yurt genelinde kendisini hissetiren kar yağışları çatı üzerlerinde, tente üzerlerinde birikmelere neden oldu. Aşırı şekilde ağırlık yapan donduğu zaman ağırlık kat sayıda artan kar kütlelerin temizlenmesi gerektiği ifade edildi. Vatandaşların bu konuda tedbirli olması kar kütlelerin erken vakitte temizlenmesi gerektiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve Marmara Bölgesi'nde, aşırı kar yükünden dolayı, çatı çökmeleri ve kar erimelerine karşı uyarıda bulundu. Meteoroloji'den yapılan açıklamada, kar erimeleri nedeniyle meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtilerek, şöyle denildi:

KAR YÜKÜ ÇATI VE TENTELERDE TEMİZLENMESİ GEREK

"İstanbul'da bu gece yağmur şeklinde görülmesi beklenen yağışın; yarın (12.01.2017 Perşembe) sabah saatlerinde karla karışık yağmura, kentin yüksek kesimlerinde kar şekline dönmesi, ardından yağışın tekrar yağmura dönerek yarın öğleden sonra etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir. İstanbul ve Marmara bölgesinin güneyindeki illerde (Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Bilecik) mevcut yüksek miktardaki kar örtüsü üzerine yağmur ve karla karışık yağmurun meydana gelmesi beklendiğinden, özellikle çatılarda kar yükünü arttıracağı ve kar erimelerine sebep olacağından, vatandaşların ve ilgililerin meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir."

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek