Reklamlar
Gündem 2017-03-06 14:48:23 Karakaya

Amatör Lig'de Futbol Şiddeti

BAL 8. Grup'ta mücadele veren Utaş Uşakspor ve Ödemişspor maçında olaylar çıktı. Saha içinde yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Utaş Uşakspor taraftarları sahaya girdi hakem müsabakayı tatil etti. Ödemişspor'da 3 futbolcunun yedi gün iş göremez raporu aldığı olaylarda Utaş Uşakspor teknik direktörü hakemin acemice maç yönettiğini söyledi.

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 8'inci Grup'ta şampiyonluk mücadelesi veren Utaş Uşakspor ile Ödemişspor arasında Uşak 1 Eylül Stadı'nda oynanan maç, ikinci yarıda çıkan olaylar nedeniyle tatil edildi.

OLAYLAR KIRMIZI KART GÖSTERİLMESİNİN ARDINDAN BAŞLADI

Ev sahibi ekibin 1-0 üstün oynadığı karşılaşmanın 65'inci dakikasında Ödemişsporlu Serdar Öztan, kırmızı kart gördü. Öztan'ın sonra Uşaksporlu Ömercan Aslan'a kafa atmasıyla başlayan ve Uşaklı taraftarların sahaya girmesiyle büyüyen olaylar sırasında yardımcılarıyla birlikte soyunma odasına giden Hakem Feridun Daldaş, karşılaşmayı tatil etti.

SERDAR HATALI DAVRANDI UŞAKSPOR YEDEK KULÜBESİNDEN SALDIRI OLDU

Ödemişspor Teknik Direktörü Algun Erdem, oyuncusu Serdar'ın hatalı davrandığını ancak, kırmızı kart ardından Uşakspor yedek kulübesindeki oyuncularla Uşaklı taraftarların Serdar'a ve diğer futbolcularına saldırdığını anlatarak, "Oyuncularımızı yerde tekmelediler. Serdar, Samet, Semih, Hamit ve Doğukan darp raporu aldı. Bu futbolcularımızdan 3'üne 7 gün iş göremez raporu verildi. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali haklı çıkmaya çalışıyorlar. Ortada ceza varsa bunu federasyon verir, Uşak halkı değil. Biri ölse ne olacaktı? Bir akademisyen olarak çok üzgünüm" dedi.

HAKEM MAÇI ACEMİCE YÖNETTİ

Utaş Uşakspor Teknik Direktörü Hayrettin Gümüşdağ ise ortada hiçbir olay yokken hakemin acemice davranıp soyunma odasına gittiğini belirterek, şöyle konuştu:

FARK ATACAĞIMIZ BİR MAÇTI

"10 bin seyircimizin önünde 1-0 öndeyiz, rakip 10 kişi kalmış, fark atacağımız bir maçtı. Ödemişsporlu Serdar, daha önce de böyle kırmızı kartlar gören ve doping yapan bir oyuncu. Ömercan'a kafa attı. Ömercan karşılık vermedi. Ben kavgayı ayırmak ve Serdar'ı korumak için sahaya girdim. Ödemişspor Teknik Direktörü Algun Erdem tribünleri provoke etti. Müsabaka kaldığı yerden devam etmeli ya da biz 3-0 hükmen galip sayılmalıyız."

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek