Reklamlar
Dünya 2016-12-30 11:04:23 Karakaya

Alman Fedaral Polisi Yılbaşı Güvenliğini Arttırdı

Noel pazarına yapılan terör saldırısı sonrası Almanya'da yılbaşı etkinliklerinde güvenlik önlemleri arttırıldı. Büyük şehirlerde yapılacak kutlamalarda meydanlarda güvenlik güçleri polis sayısını arttırırken daha çok polislerin sivil giyinimli olacağı ifade edildi sayı hakkında net bir açıklama yapılmadı.

Federal Almanya İçişleri Bakanlığı yılbaşı gecesinde asayişi sağlamak için Almanya genelinde görevli polis sayısının arttırıldığını duyurdu. Geçtiğimiz yıl başta Köln olmak üzere bir çok kentte yaşanan taciz olayları ve şiddetin önüne geçilmesi için büyük kentlerde meydanlarda yapılması düşünülen yılbaşı eğlenceleri için polis sayısı artırıldı.

ALMANYA'NIN BÜYÜK ŞEHİRLERİNDE GÜVENLİK ARTTIRILDI

İçişleri Bakanlığı artırılan polis sayısı hakkında bilgi vermedi. Polis sayısın artmasıyla beraber, meydanlara ve kritik noktalara yeni mobesa kameraları yerleştirildi. Eyalet İçişleri Bakanlıkları güvenliğin sağlanması için önlemler aldığını, polis ve sivil güvenlik görevlilerin kent merkezlerinde yeni yılın ilk saatlerine kadar devriye dolaşacağı öğrenildi. En son Berlin'de yaşanan terör saldırısı yılbaşı öncesi ülkeyi tekrar alarma geçirdi.

ALMAN SINIR ŞEHİRLERİNDE GÜVENLİK ARTTIRILDI TRAMVAY SEFERLERİ DONDURULDU

Almanya'nın güney batısı Baden Würtemberg eyaletin Freiburg kentinde yaşanan iki cinayetin ardından takviye polis sayısı yükseltildi. Freiburg kentinde yılbaşı gecesi tramvay seferleri iptal edildi. Almanya'ya sınır olan kara yollarında trafik ve güvenlik denetimleri artırıldı. Komşusu Fransa'da yılbaşı gecesi için polis ve askeri birliklerin sayısını yükseltti. Büyük kent merkezlerinde meydanlar, gar, havaalanı, kamu binaları, özellikle her yılbaşı kundaklama eylemlerine sahne olan semtlerde güvenlik önlemleri hat safhada.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek