Reklamlar
Gündem 2017-06-23 16:54:38 Karakaya

Ahtapot ile Fok Balığının Mücadelesi

Derin sularda büyük canlılar küçük canlıları tüketerek hayatta kalıyor. Denizlerde ve okyanuslarda avcı balıklar ve büyük balıklar kendilerinden küçük olan canlıları tüketerek hayatta kalıyor.

 

Yeni Zelenda'da iki büyük canlı karşı karşıya geldi birbirlerine karşı amansız bir mücadele yaşandı. Büyük bir fok balığı ahtapotu yemek için hamle yapsada devasa büyüklükte olan ahtapot buna izin vermedi. Kendisinden büyük olan fok balığına karşı direnç gösteren Ahtapot Fok balığının elinden kaçmayı başardı.

Yeni Zelenda'da nadir görülecek bir olay ile karşılaşan Conner Stapley, kayak grubuyla denizin ortasında olduğu vakit iki deniz canlısının birbirleriyle mücadelesine şahit oldu. Fok balığının büyük bir ahtapotu parçalamaya çalıştığını gören Stapley bu anları video kamerası ile görüntülemeye başladı.

Defalarca ahtapotu parçalamaya çalışan fok balığı en sonunda ahtapotu savurmaya başladı. Dev canlının dişlerinden kurtulmak için mücadele veren ahtapot güçlü kaslarıyla direnç göstermeye başladı fok balığının ağzından kendisini kurtardı. Sadece bir parçasını koparmayı başaran Fok Balığı elinden kaçan ahtapotun bir parçasıyla yetinmek zorunda kaldı.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek