Reklamlar
Dünya 2017-06-16 16:54:18 Karakaya

Afrikada Belgesel Çekmek

Vahşi türlerin en çok yaşadığı kıta olan Afrika'da en zor meslek belgesel çekimi yapmak olmalı. Saatlerce vahşi hayvan kümelerini izlemek zorunda olmak ve bu esnada can güvenliğinizde sağlamda tutmak için kamuflaj olmanız gerekiyor.

 

Bölgeyi bilen yerel halkdan rehber alınarak Afrika'nın ortalarına doğru yapılan seyahatlerde kimse kimseye can güvenliği konusunda söz veremiyor. Gerekli tedbirler alınmış olsada vahşi hayvanların ne yapacağını bilemeyen belgesel çekimi yapacak kişiler soğuk kanlı davranmak zorunda kalıyor.

Belgesel çekimleri sırasında izlenen hayvan sürüleri zırhlı araçlar ile takip ediliyor. Gelişmiş kamera sistemleriyle çok uzak bir mesafeden görüntüyü yakındaymış gibi çekerek hazırlayan belgeselciler kimi zaman tehliyeyi göze alarak bir vahşi hayvanı kendilerine kamuflaj yaparak vahşi türlerin arasına giriyor.

Belgesel çekimi için hazırlanan su aygırı kostümü içine giren belgesel yönetmeni adım adım çekim yapmak için zürafanın yanına gidiyor. En güzel görüntüyü alabilmek için bu yolu tercih eden belgesel yönetmeni ansızın bir vahşi hayvan saldırısına uğrayabilir. Büyük bir tehlikeyi göze alan belgesel yönetmeni başına bir kaza gelmeden çekimi tamamlayıp zırhlı aracına geri dönüyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek