Reklamlar
Politika 2017-05-05 14:31:03 Karakaya

Abdullah Gül İddialara Yanıt Verdi Ben Ciddiye Almadım

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, iddialara yanıt verdi. Başkanlık adaylığı iddialarına cevap veren Abdullah Gül bu konuşmaları ciddiye almadığını fakat alanlar olduğunu gördüğünü söyledi.

11.  Cumhurbaşkanı  Abdullah Gül, Cuma namazı çıkışında, son günlerde hakkında çıkan iddialarla ilgili olarak açıklama yaptı. Gül, adaylık iddialarıyla ilgili, "Ben ciddiye almadım ama alanlar olmuş." dedi.

Gül'ün açıklamaları şu şekilde;

ABDULLAH GÜL SÖYLENENLERİ CİDDİYE ALMADIM DEDİ

"Bir siyasetçinin parti içi politikaları çerçevesinde yaptığı çeşitli taktikler beni de söz konusu etti. Ben ciddiye almadım."

DÜNYA BİLİYOR BUNLAR NASIL ORGANİZE OLUYOR

"Başka bir nokta da şu. Uzun bir süredir bazı siteler başta ben olmak üzere AK Parti'nin gerçek öncüleri, onun başarısında çok büyük emeği geçmiş arkadaşlar hakkında ağıza gelmeyecek laflar, küfürlere varan söylemler... Doğrusu bunların da nasıl organize olduğunu dünya biliyor artık."

CUMHURBAŞKANLIK GÖREVİNİ 7 YIL TARAFSIZ OLARAK YAPTIM

Ben 7 sene tarafsız olarak Cumhurbaşkanlığı yaptım. Ayrılınca da günlük siyasete girmeyeceğimi söyledim. Bilgimi, birikimimi de paylaşma sorumluluğum var. Bu şekilde paylaşmaya da devam edeceğim."

EKONOMİK BEKLENTİLER VAR HERKES BUNA YÖNELMELİ

"Ülke zaten yeteri kadar kutuplaşmanın içerisinde. Türkiye'nin önüne bakması gerekir. İçeride bir sürü ekonomik beklentiler var. Herkesin bunlara yönelmesi gerekir. Bu çerçevede muhakkak ki hükümete yardımcı olmak gerekir."

POLEMİK İLE UĞRAŞANLARI CİDDİYE ALMAM

"Polemiklere sokmak için uğraşanları da ciddiye almam."

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek