Reklamlar
Gündem 2017-06-19 15:24:34 Karakaya

A10 Savaş Uçağı Hareketliliği

İncirlik üs bölgesinde savaş uçağı hareketliliğin de A10 tipi uçakların hareketliliği görüldü. DEAŞ'ın zırhlı birliklerine karşı etkili olan A10 tipi savaş uçakları İncirlik üs bölgesinden ardı ardına havalandı. Tanker uçaklar ile havada ikmal yapan savaş jetleri güvenli şekilde üs bölgesine geri dönerken İncirlik üs bölgesinde Alman savaş uçaklarıda uçuşlarını sürdürüyor.

DEAŞ ZIRHLI BİRLİKLERİNİ VURACAK A10

Adana'daki  İncirlik Üssü'nde, ABD Hava Kuvvetleri'nin DEAŞ'a karşı kullandığı zırhlı araçların imhasında kullanılan A10 tipi savaş uçaklarının hava trafiği dikkat çekti.

A10 TANK SAVAR JETLER ARDI ARDINA HAVALANDI

Üste farklı ülkelere ait savaş uçakları peş peşe kalkış yaparken, bu uçaklara havada yakıt ikmali yapan tanker uçakları da ardından havalandı. Bu arada düşük irtifada uçabilen ABD'nin A10 tipi savaş uçakları da sabah saatlerinde kalktıkları üsse geri döndü. A10'lar tankların imhasında kullanılıyor.

ALMAN KEŞİF UÇAKLARI İNCİRLİKDE UÇUŞ YAPIYOR

Almanya'nın  İncirlik Üssü'ndeki 250 kadar askeri, 6 Tornado tipi keşif uçağı, 1 yakıt ikmal uçağı ve yüksek teknolojiden oluşan komuta merkezi konteynerlerini taşıma hazırlığı ise devam ediyor. Almanların  İncirlik'ten,  Ürdün'deki El Azrak Üssü'ne taşınma takvimi netleşti. Uçakların haziran ayı sonuna kadar DEAŞ'la mücadelede aktif olarak  İncirlik'te kullanılacağı, daha sonra  Ürdün'deki üsse taşınmalarının ardından burada da ekim ayında uçuşlara başlanacağı açıklandı.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek