Reklamlar
Gündem 2017-04-21 15:17:35 Karakaya

5 Kız Öğrenciye Tacizde Bulunduğu İddiasıyla Tutuklandı

Karaman şehir merkezinde bir okulda iddialara göre kız öğrencilerden biri annesine sınıf öğretmeni M.P.'nin zaman zaman öpüp başını ve sırtını okşadığını anlattı durumdan şüphelenen veli diğer öğrenci velileriyle durumu görüştü. Okul yöneticilerine durumun anlatılmasıyla rehber öğretmen kız öğrencilerle görüştü görüşme sonrası veli ve okul idarecileri sınıf öğretmeni M.P.'den şikayette bulundu.

Karaman'da bir ilkokuldaki sınıf öğretmeni olan 60 yaşındaki M.P., dördüncü sınıfta okuyan 9 ve 10 yaşlarındaki 5 kız öğrenciye tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

REHBER ÖĞRETMEN KIZ ÖĞRENCİLERLE GÖRÜŞTÜ

Olay, kent merkezindeki bir ilkokulu'nda meydana geldi. İddiaya göre kız öğrencilerden biri annesine, sınıf öğretmeni M.P.'nin, kendisini zaman zaman öpüp, başını ve sırtını okşadığını anlattı. Durumdan şüphelenen veli, aynı sınıfta öğrenim gören diğer öğrencilerin velileriyle konuştu. Öğrencilerden bazılarının, öğretmen M.P.'nin aynı şekilde davrandığını söylemesi üzerine veliler, geçen 19 nisan günü okula gidip, yöneticilere durumu bildirdi. Okul yöneticileri de, rehber öğretmen eşliğinde şikayette bulunan velilerin çocuklarıyla konuştu. Ardından veli ve okul idarecileri, evli ve bir çocuk babası olan sınıf öğretmeni M.P.'nin. öğrencileri taciz ettiği iddiasıyla şikayette bulundu.

TACİZ SUÇLAMASIYLA SINIF ÖĞRETMENİ GÖZALTINA ALINDI

Savcılık soruşturma başlatırken öğretmen M.P. taciz suçlamasıyla gözaltına alındı. Tacize uğradıkları ileri sürülen 5 kız öğrenci de psikolog gözetiminde alınan ifadelerinde öğretmenin kendilerine nasıl davrandığını anlattı.

SINIF ÖĞRETMENİ İFADE VERDİ SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Tacizle suçlanan öğretmen M.P. ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. Öğrencilerine öğretmen şefkatiyle yaklaştığını söyleyen ve sorgusunun ardından dün adliyeye sevk edilen öğretmen M.P., tutuklandı.

ÖĞRENCİ VELİLERİN ŞİKAYETİYLE TACİZ ORTAYA ÇIKTI TACİZE UĞRAYAN ÖĞRENCİLERİN SAYISI ARTABİLCEĞİ BELİRTİLDİ

Bu arada tacize uğrayan öğrencilerin sayısının artabileceği belirtilirken  Karaman  Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, öğrenci velilerinin şikayeti üzerine durumun savcılığa bildirildiğini, idari yönden de soruşturma açılarak 2 müfettişin görevlendirildiğini söyledi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek