Reklamlar
Gündem 2017-04-21 16:08:31 Karakaya

4 Şehirde FETÖ/PDY Operasyonu

Kütahya merkezli 4 şehir de FETÖ/PDY operasyonu yapıldı 9 kişi gözaltına alındı. Gözalına alınan kişilerin terör örgütünün haberleşme uygulaması olan bylock'u kullandığı öne sürüldü.

Kütahya merkezli 4 ilde düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda, aralarında yardımcı doçent, araştırma görevlisi, öğretmen ve sağlık görevlilerinin bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.

EŞ ZAMANLI OPERASYONLARLA 9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Kütahya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şubesi ekipleri, terör örgütünün haberleşme programı ByLock kullandıkları öne sürülen kişilere yönelik İstanbul, Denizli, Afyonkarahisar ve Kütahya'da eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda aralarında yardımcı doçent, araştırma görevlisi, öğretmen ve sağlık çalışanlarının bulunduğu halen görevde olan C.A., F.B., İ.K., S.D. ile daha önce Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen H.I., Ş.A.K., O.G., H.K. ve S.Ü. gözaltına alındı.

ŞÜPHELİLER SORGULANDIKTAN SONRA ADLİYEYE GÖTÜRÜLECEK

Gözaltına alınan 9 şüpheli, Kütahya Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi'ne götürüldü. Şüphelilerin sorgulamalarının tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edilecekleri belirtildi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek