Reklamlar
Gündem 2017-01-04 13:18:07 Karakaya

320 Ton Ağırlık Taşıyor Geçtiği Yeri Titretiyor

Damperli kamyonlar sınıfında en büyük olan kamyon Belarus'ta bir maden ocağında kullanılıyor. Aldığı yük ile şaşırtan bu kamyon metrelerce büyüklükte diğer kamyonlara göre oldukça ağır.

 

Tekerleklerinin boyutu normal bir kamyonun boyutlarında olan bu damperli kamyon ağırlığıyla şaşırtıyor. Aldığı yük ile zorlanmadan ilerleyen damperli kamyon güçlü motoruyla yol alıyor. Kasasına yüklenen tonlarca ağırlıkla daha fazla taşıma kapasitesine sahip damperli kamyon bir kamyon dan 5 kat daha fazla yükü taşıyabiliyor.

Görünümüyle ufak bir dağ görüntüsü içinde olan damperli kamyon Belarusta maden ocağında hizmet veriyor. Ağır işler için biçilmiş kaftan olan damperli kamyon diğer kamyonlara göre çok daha fazla taşıma kapasitesine sahip. Yer yüzünün en büyük maden ocağında görev yapan bu damperli kamyon 320 ton yükü aynı anda taşıyabiliyor.

Kendi ağırlığıyla birlikte 560 tona ulaşan damperli kamyon Sibirya'nın en büyüğü olarak biliniyor. Geçtiği yerleri titreden damperli kamyon ağzına kadar dolu olduğu vakit yeri sarsıyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek