Reklamlar
Spor 2017-06-29 15:32:54 Karakaya

30 Yıl Önce Babasının Çıkardığı Formayı Oğlu Giyecek

Altay'a transfer olan kaleci Egemen Gençalp bugün resmi sözleşmeyi imzaladı gelecek sezon Altay formasıyla maçlara çıkacak. Babası Malik Gençalp'ın 30 sene önce çıkardığı formayı giymenin mutluluğunu yaşayan kaleci Egemen Gençalp formayı giymek için hazırlanıyor. Egemen Gençalp'in babası Malik Gençalp oğlunun, büyük bir futbol kulübüne kütür yuvasına geldiğini ifade etti.

30 SENE ÖNCE BABASI FORMAYI ÇIKARDI ŞİMDİ O GİYECEK

Spor Toto 2'nci Lig ekibi Altay'ın bugün resmi sözleşme imzaladığı kaleci Egemen Gençalp, babası Malik Gençalp'in 30 yıl önce çıkardığı formayı giymeye hazırlanıyor.

EGEMEN BÜYÜK BİR FUTBOL KULÜBÜNE GELDİ

1987-88'de Malatyaspor'dan kiralık geldiği siyah beyazlı ekipte bir sezon görev yapan, 1996-97 ve 1999-2000 sezonlarında teknik adam olarak Zafer Bilgetay'ın yardımcılığını üstlenen Malik Gençalp, oğlunun gönül verdiği kulüpte forma giyecek olmasının mutluluğunu yaşıyor. Şu anda Çeşme Belediyespor'u çalıştıran 61 yaşındaki teknik adam, Egemen'in büyük bir camiaya, örnek bir kulübe ve kültür yuvasına geldiğini söyledi.

PLAY OFF FİNAL MAÇINI GÖZYAŞLARI İÇİNDE İZLEDİM

Altay'ın küllerinden doğacağını belirten Malik Gençalp, "Altay'ın 3'üncü Lig play off finalini yaşlı gözlerle izledim. Her zaman karşılıksız Altay'ın neferiyim. Görecekseniz, oğlum da bu kulübe başarıyla hizmet edecek" diye konuştu. Oğlu Egemen'in, Altay'la anlaşma aşamasında hiç kimseyi aramadığını anlatan baba Gençalp, şöyle dedi:

FUTBOLDA TORPİL İŞLEMEZ EGEMEN HAK EDEREK BURALARA GELDİ

"Teknik Direktör Cüneyt Biçer, benim Torbalı Belediyespor'dan eski öğrencimdir, ancak kendisinden en ufak bir talebim olmadı. Futbolda torpil işlemez. Egemen hak ederek buralara geldi. Oğlum daha önce Süper Lig kulüpleri tarafından isteniyordu, şanssız bir dönem geçirdi. Ancak son yıllarda toparladı. Ben 13 sene futbol oynadım, çok net söylüyorum benden daha iyi kaleci. Takımı sahiplenmesi ve çevresiyle ilişkileri çok iyi. Teknik anlamdaki başarılı yönlerini saymak istemiyorum, insanlar zaten görecekler. Eleştirdiğim tek noktası duygusal olması. Kötü gol yediğinde 2-3 gün bunun etkisinde yaşıyor. Bu konuda uyarılarda bulunuyorum. Futbolda düne bakılmaz. Egemen gurur duyduğum Altay'la birlikte Süper Lig'e kadar çıkacak."

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek