Reklamlar
Gündem 2017-06-29 14:22:51 Karakaya

2017 Kurban Bayramı Ne Zaman Tatil Kaç Gün

Ramazan Bayramı bitmesiyle bir sonraki dini bayramımız olan Kurban Bayramı ne zaman ve tatili kaç gün olacağı merak ediliyor. Kurban Bayramı her yıl Ramazan Bayramı gibi 10 gün geriye gelerek tarihi belli oluyor. Geçen yıl Eylül ayında kutlanan Kurban Bayramı bu yıl da Eylül ayında kutlanacak.

 

Ramazan ayı ve bayramı bitti herkes ikinci dini bayramımız olan Kurban Bayramının günü ve tatilini merak ediyor. Yaz mevsimi bitmeden kutlanacak olan Kurban Bayramı tatili 4 gün sürecek. 2017 senesinin ilk dini bayramı geride kalırken ikinci dini bayramı Eylül ayı içinde kutlanacak.

Her yıl geriye tarih düşerek kutlanan Kurban Bayramı bu yıl da Eylül ayı içinde kutlanacak. 31 Ağustos 2017 Perşembe günü Kurban Bayramı arefe günü olacak Kurban Bayramında 4 gün sürecek Kurban Bayramı 1 Eylül 2017 Cuma günü başlayacak 4 Eylül 2017 Pazartesi günü son bulacak.

Ramazan ayı ve sonrasında kutlanan Ramazan Bayramı tatilinde günler birleştirilerek tatil kutlanmazken Kurban Bayramında arefe günü tatil olarak sayılabilceği ifade ediliyor. Arefe günününde tatil olmasıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil ile birlikte Kurban Bayramı tatili 6 güne çıkmış olacak. Henüz resmi bir açıklama yapılmazken arefe günü ile birlikte tatillerin birleştirilmesiyle Kurban Bayramı tatili 6 güne çıkabilir.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek