Reklamlar
Gündem 2017-03-20 14:36:14 Karakaya

14 Eski Polis FETÖ/PDY'den Adliye'ye Sevk Edildi

Adana merkezli 7 şehir de yapılan FETÖ/PDY operasyonun da gözaltına alınan 14 eski emniyet mensubunun emniyette işlemleri tamamlandı adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen emniyet mensupları bylock kullancıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan 14 eski emniyet mensubu adliyeye sevk edildi.

ESKİ EMNİYET MENSUPLARI BYLOCK KULLANDIKLARI İDDİASIYLA GÖZALTINA ALINDI

Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 14 gün önce Adana merkezli İstanbul, İzmir, Kayseri, Osmaniye, Antalya ve Hatay'da gerçekleştirdiği operasyonda, aralarında emniyet müdürleri ve polislerin de olduğu 23 kişiyi gözaltına almıştı. Terör örgütünün haberleşme ve yazışma programı ByLock kullandıkları iddiasıyla 7 ilde gözaltına alınarak Adana'ya getirilen zanlıların sorgusu tamamlandı. Aralarında 2 emniyet müdürünün de bulunduğu 1'i kadın 14 eski polis, adliyeye sevk edildi. Adli Tıp Birimi'nde sağlık kontrolünden geçirilen FETÖ/PDY üyeleri soruşturmayı yürüten savcının karşısına çıkartıldı.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek